Ära lange ohvriks! Õpi, kuidas tunda ära püramiidiskeem ja pettus

Ärakrüpteeritud failidega kõvaketas tuleks panna riiulisse ootele ning oma arvuti töövõime taastada uue kõvaketta abil. Intsidendist õppimine Kõige ohutum on õppida võõrastest vigadest. On ka juhtunud, et raha maksti ära, kuid ravimit ei saadetud. Kõige halvemal juhul on lisaks ära pilastatud veel ka üle võrgu nähtav varukoopia. Tavaliselt õnnestub sel juhul mõne võrgukaabli väljatõmbamise hinnaga hävitustöö katkestada. Alpha näol on tegemist uue, naljaka lunavaraga, mis küsib BitCoinide asemel hoopis Amazoni kinkekaarte. Kuupäevadest paistab silma, et nakatamised toimuvad endiselt kampaaniatena. Locky tuvastamine on kerge just laiendi „*.locky” tõttu. Tehniline osa Võrguadministraator või itimees peaks esimese asjana tuvastama rünnakuks kasutatud lunavara täpse nimetuse. Kasuta karmimaid meetodeid ainult siis, kui kergemad ei aidanud. Kedagi otseselt süüdistamata tuleks arutada, et mis ja kus läks valesti. Kurjategijatele maksmise rasket eetikaküsimust ei püstitunudki. Lunavara pole mööda läinud ka Eesti politseist, kuid meie kandis olid varukoopiad nii korralikud, et kaduma läks vaid tööaeg – failid õnnestus taastada. Muidu hakkab laps hiljem seda sinu vastu ära kasutama, teades, et saab lõpuks ikka seda, mida tahab. Paraku, kui inimesed on olnud hooletud, jätnud varukoopiad tegemata ning äranässerdatud andmed on sedavõrd vajalikud, võib juhtuda, et maksmisele alternatiivi polegi. Lõpetuseks Mõne nädala jooksul, mis on möödunud artikli esimese osa kirjutamisest, on postkasti sopsatanud tervelt kolmkümmend pahavaranäidist, sh mitu lunavara. Kui varukoopiat ei leidunud või see osutus loetamatuks, siis juhtunust leiab itimees oma järgmise poole aasta ülesanded. Windows väljastas hiljuti uuenduse, mis parandab haavatavuse, mida pahavara ära kasutab. Hetkeks, mil säärane pilt ilmub ekraanile, on lunavara oma kuritöö juba lõpuni viinud. Kui sul tekib tunne, et sa hakkad lapsega suheldes enesevalitsust kaotama, mine lihtsalt teise tuppa ja rahune seal maha. Kui mainitu ei õnnestunud, siis tuleb õppida vigadest. Tuleb arvutid rahulikult itimehele anda, kes siis murega jõudumööda edasi tegeleb.

Primend - Ära lange petuskeemi ohvriks! Toomas pani kirja.

. Mitut sorti CryptoLockerid Lunavarasid on tegelikult mitu perekonda ning kümneid eri nimetusi. Kübermaailma teed on äraarvamatud, küll varem või hiljem mõne riigi politsei konfiskeerib mõne pätijõugu arvuti ning sealt leitud info alusel võib osutuda võimalikuks ka varasemate ohvrite tuvastamine. Juhul, kui laps endiselt ei reageeri, võta talt ära võimalus teha midagi, mis talle meeldib või keela minna kuhugi, kuhu ta ammu minna on tahtnud. Igatahes on just nüüd õige hetk juua tassike külma jääteed ning mõelda intsidendi ulatusele. Kui kokku krüptiti ka failiserveri sisu, siis see on märk, et pingule tuleks tõmmata kasutajaõigused. Kuidas ka poleks, need targutused kuuluvad psühholoogia, mitte infotehnoloogia valdkonda. Suure tõenäosusega on selleks hetkeks kokku krüpteeritud ka kõik konkreetse kasutaja õigustes ligipääsetavad võrgukettad. Kui ütled lapsele tema sõprade juuresolekul: „Ära käitu minuga lugupidamatult," ja lahkud, siis see peaks ta maa peal tooma, iseasi, kui kauaks. Hiljem selgita oma lapsele rahulikult, et tema käitumine oli ebasobiv.Kui läheb vaidluseks. Esiteks tekib siis koondpilt Eesti kübermaastikul toimuvast. Juhul kui CryptoLocker sisenes e-maili kaudu, siis tuleb töötajaid treenida, et nad ohtlikke kirju paremini eristaksid. Kuidas kannatanu ka ei talitaks, on vaja tähele panna veel üht asjaolu. Kui sobilik „ravim“ aasta või kahe jooksul luuakse, võib sedasi talitanud ohver aja möödudes kõik oma failid tagasi saada.. Riigi Infosüsteemi Ameti analüütik Anto Veldre CERT-EE materjalide ja juhiste põhjal Eelmisel korral andsime nõu, kuidas lunavara ohvriks mitte sattuda. Küll aga lisab TeslaCrypt kaustadesse maksejuhised. Tegele sõbrafaktoriga Paljud lapsed püüavad oma sõprade ees nö. Teiseks on pisike šanss, et kui nakatumine toimus CryptoLockeri mõne vanema versiooniga, oskavad eksperdid soovitada „ravimit“. Pole mingit garantiid, et makstes oma failid ikka tõepoolest tagasi saab. Jääb üle loota, et „ID Ransomware” haldajatel jätkub jaksu seda kasulikku teenust jätkuvalt ajakohastada. Ning mitte üksnes informeerida, vaid kirjutada kuriteoavaldus. CERT-EE informeerimine tasub ära mitmel põhjusel. Polegi just väga võimatu, et rünnak on pättide poolt keskmisest täpsemini sihitud ning et samasse kontorisse saabub nädala jooksul veel mitu pahavaramanusega e-kirja. Kui sa käitud oma lastega lugupidamatult võid peagi veenduda, et see tuleb sulle ringiga tagasi. Kui arvuti juba viirusega nakatunud on, siis faile ühegi lihtsa trikiga tagasi ei saa.

Ära lange pettuse ohvriks: ehitajate salapraktikad viivad.

. Tänu sellele on päris mitmele vanemale lunavarale olemas avalikult kättesaadav „ravim“. See ei ole viisakas." Kui ta siiski jätkab sinuga ebaviisakalt suhtlemist, anna talle teada, et sa ootad vabandust. aasta aprilli seisuga üks aktuaalsemaid lunavarasid. Ütle seda rahulikult ja ainult ühe korra. Kuna meil siin ikkagi on riigiasutuse blogi, eelistame käitumisviisi, et kuritegevust ei tohi finantseerida. Kui see nipp ei tööta, võta talt ära talle meeldivad tegevused. Kurjategijatel üldiselt siiski on kasulik ravim saata, muidu läheb kuulujutt liikvele ning nad kaotavad oma tuluallika. Laen sõiduauto.eest. Seetõttu on oluline rünnakut ennetada, järgides neid kuute sammu TheHackerNews poolt.Kõige lihtsam viis ennast pahavararünnakute eest kaitsta, on uuendada arvuti operatsioonisüsteemi ja muud tarkvara. Ära kahtle endas ja ära anna talle kauplemisvõimalust. Locky poolt krüpteeritud failidele pole seni „ravimit“ leitud, mistõttu varundamine on oluline tegevus. Pisut allpool räägime pahalaste eristamisest põhjalikumalt. See võib olla esmalt midagi väikest, nagu õhtul magustoidust ilmajäämine. Kuivõrd lunavara areneb pidevalt, võib tegelik väljapressimiskiri siinsetest näidistest mõnevõrra erineda.

Juhul kui kannatada sai ka failiserver, siis on töötegemine selleks päevaks läbi. Lunavaral on kombeks krüpteeritud failidele lisada eristavad laiendid nagu „”; „”; „”; „”; „” jne. Võiks hoiatada kõiki teisi kontoritöötajaid. Aga kui oled lapse lugupidamatu käitumise põhjuse suutnud leida, siis edasi läheb juba lihtsamalt. Seega tuleks üle vaadata, et arvuti on uuendatud, vastasel juhul võib ka sinu seade rünnaku ohvriks langeda. Eelkõige kogemuste jagamise mõttes, et nemad kunagi samasse lõksu ei langeks. Otsus jääb kannatanu enda teha. Näide vedamisest – vanemale lunavarale leitigi ravim. Faililaiendi liigitamisel võib kasutada Google’i abi. Esimestes lunavarapõlvkondades sisalduvate arvukate vigade tõttu õppisid tõelised küberturbespetsialistid sääraselt „kokkukrüpteeritud“ andmeid lahti muukima. Neist kõigist rääkimiseks on tehnikud jäänud üldmõiste CryptoLocker juurde, kuigi tehniliselt on meil Eestis palju levinum hoopis TeslaCrypt või Locky. Ravimite ilmumise kiirus on mõnevõrra aeglustunud, kuid ei maksa lootust kaotada.  Alpha vastu aitav ravim ja muu täpsem info on saadaval siin. Teavitamine Eestis on kaks asutust, mis tunnevad elavat huvi CryptoLockeri iga juhtumi vastu. Ära lange ohvriks! Õpi, kuidas tunda ära püramiidiskeem ja pettus. Ära ole üks nendest vanematest! Lastele saab anda teada, et sa pole nende käitumisega rahul mitmel moel. Olgu need näited eeskujuks ja abiks omaenda postkastist pahaduse ülesleidmisel. Kui varukoopiast taastamine võttis aega kolm päeva, siis see osutab, et taasteprotseduure saab oluliselt parendada.

Kuus mängusaladust seitsmekordselt lotovõitjalt - Tarbija

. Näide õnnestunud äratundmisest. Tagatiseta väikelaen – väikelaenud tagatiseta €500 – €10 000. Kui väga veab, siis annab häiret mitte kasutaja ise, vaid hoopis võrguadministraator või itimees, sest failiserveri kasutusgraafikud tõusid lakke. Maksta või mitte maksta Kõige kriitilisem küsimus lunavarajuhtumites on, kas maksta või mitte maksta

Märkused