Tahad hoida kokku elamiskuludelt? Koli Ida-Virumaale

Copyright © Ekspress Meedia AS. Finantslepingu läbirääkimised kestavad üldjuhul kuid ning seal muutuste tegemine on sisuliselt võimatu. See teema – kuidas tuua Eestisse tagasi siit lahkunud ehitajad – on midagi, mis on ministrile väg… Juhataja vaatab unistavalt aknast välja. Noor Menetleja ohkab, viipab ettekandja lähemale ja tellib omale džinni toonikuga. ’Riigi krediitkaardi kasutamine on ikkagi suur asi, mul on vaja natuke põhjalikumat selgitust sellele.’ Noore Menetleja nägu varjutab tusane pilv. ’Mulle tundub nagu sa oleks küsinud, et…’ ’Ja-jah,’ ütleb Noor Menetleja, ’mul on vaja ruttu riigi krediitkaarti broneeringu kinnitamiseks. Taevas on sinine ja kõrge ja vaba riigihankelepingutest. Enne kui ta jõuab midagi lausuda, ütleb Noor Menetleja: ‘Ma sain selle uuringu kätte,’ ning  ulatab mapi Juhatajale. Ta paneb hoolikalt ühele joonele pastakatopsi ja klammerdaja, ühendab dokist lahti sülearvuti ning pistab selle seljakotti juhuks, kui jõulude ajal peaks tekkima mõni kriis, mis vajab kohest reageerimist. ’Mul on vaja kiiresti kasutada riigi krediitkaarti,’ ütleb ta.

Kuidas riietelt raha kokku hoida? -

. Esimene lumesadu on katnud aknataguse lumega. Ühesõnaga, peame välja viima kakskümmend…. Pole esimene kord, kus mõni praktikant talle niimoodi sülle kukub. Juhataja ise on oma lemmikuna maininud teooriat, et keskkontor kolib Võrru, aga ülejäänud asutus jagatakse väikeste tükkidena üle kogu Eesti. ‘Aa, tore,’ ütleb Juhataja sammu aeglustamata, ‘sind mul just oligi vaja, lähme räägime korraks.’ Juhataja sammub erksa sammuga oma kabinetti ja istub toolile, asetades paberipaki hoolikalt enda ette. ’Ma vist keerasin asja perse,’ ütleb ta vaikselt, ’ajasin finantslepingus eelarverea lõhki.’ Juhataja laseb vaikselt vilet. Lõika tuub pooleks ja kraabi ülejäänud toode mujale potsikusse. Mõne minuti pärast astub Juhataja tuppa ning istub diivanile, silmis väsimus ning teatud ettevaatlikkus. ’See ülikoolide ja tööandjate koostööprojekt, eks,’ ütleb Noor Menetleja, ’finantseerisime seal projektides nii käesoleva aasta tege… Noor Menetleja leiab Juhataja kontori lähedalt baarist, nagu ta oligi arvanud. Tahad hoida kokku elamiskuludelt? Koli Ida-Virumaale. ‘Tore, see käib küll,’ ütleb ta, ‘nüüd hakkame strateegiat tegema, et kuidas need ehitajad Eestisse tagasi tuua.’ ‘Eee, kas sa uuringut enne läbi… Suur Ülemus istub laua taga ja mõtleb.

ME VÕIDAME DRAFTI, MIND EI KOTI!! - FIFA 19

. Juhataja, kes on parajasti midagi Excelis arvutanud, lõpetab rahulikult viimase rea arvutused ning pöörab tooli Noore Menetleja poole, kes närviliselt säbeleb. ‘Ah sa kurat,’ ütleb Suur Ülemus, ‘jah, kurat, ma täitsa unustasin ära. ’Nii, see Jaapani-reis, eks, mida me praegu korraldame, kuhu te mind sokutasite projektijuhiks,’ ta vaatab süüd… Kellaosutid lähenevad viiele õhtul. ’Räägi mulle, mida me tegema peame,’ ütleb ta, kui tema läbipaistev jook saabub. Kõik brändid näitavad sellega oma vastutustundlikkust keskkonna ees ja klientide tagastatud pakendid saadetakse ümbertöötlemisse.Avasta beebisalvrätid. Niisiis helistab Suur Ülemus Juhatajale. Juhataja vaikib pikalt, põrnitsedes klaasi mustavatesse sügavustesse, justkui otsides sealt vastust, ning seda ilmselgelt mitte leides. Varatalvise idülli purustab laual helisev telefon. Ilmselt see ei saa lihtne olema ja seda tuleb teha delikaatselt, töötajad on viimasel ajal millegipärast natuke närvilised paistnud. Juhataja noogutab mornilt. ’Ühesõnaga,’ ütleb ta lõpuks, ’kaevasin natuke ringi ja tuleb välja, et kogu selle programmi puhul on tegemist ministri isikliku algatusega. Mina tegin nii kord näokreemiga - tuubist ei tulnud enam piiskagi, aga kraapisin sealt hiljem välja veel nädala jagu kreemi.Kasuta tooted lõpuni. Seepärast ta ju ongi Suur Ülemus. Noor Menetleja suleb arvuti ning ringutab. Sa ei kujuta ette ka kui palju toodet on tegelikult veel alles tuubis, mis sulle pigistades enam piiskagi ei loovuta. Ta sorteerib viimased laual olevad dokumendid hoolikalt kahte kausta – üks, mis läheb säilitamiseks riiulites olevatesse kaustadesse ning teine, mis läheb otse paberihunti. Väljas on pime, üksnes mingi lörtsilaadne ollus pladistab vastu kontoriakent. Niisiis palub ta praktikandil oodata ning läheb teeb teises toas telefonikõne Suurele Ülemusele. ’Kuule,’ alustab Suur Ülemus, ’saime ülesandeks uue meetme elluviimise. Mõnikord on talle kukkunud niimoodi sülle isegi inimesed, keda kusagil Asutuses on tööle võetud, aga kellest ikkagi keegi midagi ei tea enne, kui nad kohal on, ja mõnikord isegi siis mitte. Finantsleping on Asutuse kõige olulisem finantsdokument, kuna seal on detailselt kirjas kõikide programmide ja tegevuste eelarved, mis on kokku lepitud Ministeeriumiga. ’Kuulen,’ ütleb ta torusse. Tema laual on uus, verivärskelt Ministeeriumist saabunud meede, mida on vaja hakata ellu viima. ’Eeee, tere,’ kostab teiselt poolt natuke häbelik hääl, ’eeee, mina olen, ee, see tähendab, et mmm… ma olen Tudeng ja õpin avalikku haldust ning eeee… meil on antud koduseks tööks kirjutada essee mõne suure asutuse strateegilisest juhtimisest. ‘Niisiis,’ ütleb Juhataja, ‘saime Ministeeriumist kätte korraldused, et me peame hakkama riigireformi käigus kolima ning ka numbrid, kui palju inimesi peab Tallinnast olema välja kolitud. Aknalauale puistatud seemnete seas siblivad tihased. Juhataja ees on klaas tumeda joogiga ja tema näost on näha kümne aasta avaliku teenistuse väsimus.

SAA TEADA: kuidas ilutoodete pealt raha kokku hoida.

. Asutust meetme läbirääkimistesse ei kaasatud, kuna see pidi esialgu minema teisele asutusele, kellel aga õnnestus sellest kulisside taguseid mahhinatsioone kasutades kõrvale viilida. Veel viimasel hetkel, käsi juba ukselingil, otsustab ta astuda veel Juhataja juurest läbi ning soovida häid pühi. On viimane tööpäev enne jõulupühi.

11 toodet, mille ostmiselt ei tasu kunagi kokku hoida.

. Nüüd on vaja selle meetme elluviimine ühele õnnetule hingele ülesandeks teha. Nii ei raiska sa raha tootele, mis sulle õigupoolest ei sobigi.Mis katki, see korda. Järgmisel päeval astub Tudeng Juhataja k… Hoides käes patakat pabereid, astub Juhataja sisse kontori uksest ning peaaegu põrkab kokku Noore Menetlejaga, kes kannab käes köidetud dokumendimappi. Eelarve on paar miljonit, ag… Noor Menetleja tormab Juhataja kabinetti. Kui puudertoode puruneb, saab seda alkoholiga miksides uuesti vormi pressida. Kui huulepulk murdub, saab kaks otsa omavahel taas kokku kuumutada. Samas – selleks, et ta oleks Juht, selle eest talle ju makstaksegi. Kuidas.eestis teenida kiiresti taha. Riigireform on sõna, mis on Asutuse koridoris läbi käinud korduvalt ilma, et keegi sellest midagi täpselt teaks. Ta tõuseb, kustutab toas tule ning sammub läbi vaiksete koridoride ukse poole, pehme vaip summutamas tema sammude kaja. Seejärel paneb ta kausta lauale ja sulgeb selle. Küsi julgelt testreid, et saaksid enne ise kodus toote sobivuses veenduda. ’Meie,’ vastab Juhataja lakooniliselt ja rüüpab klaasist, mis lõhna järgi sisaldab rummi, koolat ja natuke laimi. Vivos kiirlaen laenud kuni 10000. Tavapäraselt kontoris valitsev kõnekõma ja telefonide helin on vaikinud. Hea lugeja, leidsime Sinu arvutist pahavara Kontrolli oma veebilehitseja lisasid või pöördu abi saamiseks IT-spetsialisti poole. See peaks olema keegi, kes tunneb valdkonda ning kes on juba selliste programmide juhtimisega tegelenud

Märkused